Zapraszamy do współpracy przy badaniach na temat: ,,Ziół i ziołolecznictwa w tradycji ludowej Krakowiaków Zachodnich powiatu chrzanowskiego”

łąka z kwiatami

Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec rozpoczęło realizację projektu „Zioła i ziołolecznictwo w tradycji ludowej Krakowiaków Zachodnich powiatu chrzanowskiego” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Prowadzone są prace dokumentacyjno- badawcze i etnograficzne wywiady na temat: rodzaju i charakterystyki ziół występujących na terenie powiatu, ziół w obrzędowości, życiu codziennym i w tradycji kulinarnej, ziołolecznictwa, ludowych upraw ziół oraz współczesnego ich stosowania. Efektem podejmowanych działań  będzie wydanie  w 2022 roku publikacji o ziołach i ziołolecznictwie w  tradycji ludowej Krakowiaków Zachodnich powiatu chrzanowskiego.

Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec poszukuje, a zarazem zaprasza wszystkie osoby zainteresowane tematyką ziół i ziołolecznictwa do udziału w planowanych badaniach. Osoby chętne do podzielenia się swoją wiedzą, zainteresowaniami czy umiejętnościami dotyczącymi ziół, prosimy o kontakt z Izabelą Jarczyk, pracownikiem Muzeum, pod adresem mailowym: jarczyk@mnpe.pl., bądź numerem telefonu 32 622 87 49.

Z góry dziękujemy za wszelką pomoc oraz wsparcie w naszych działaniach.
Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Ustawienia

Zapisz się do newslettera

Skip to content