Aktualności

 

Serdecznie zapraszamy na XXIII. PRZEGLĄD ZESPOŁÓW OBRZĘDOWYCH „PO KRAKOWSKU”, który odbędzie się w niedzielę 28 maja 2017 roku na terenie skansenu w Wygiełzowie. Tematem tegorocznego konkursu jest „ŚWIĘCONE”.

Przegląd ma na celu prezentację dorobku amatorskich zespołów folklorystycznych i Kół Gospodyń Wiejskich działających w regionie. Prezentuje tradycję ludowego śpiewu i muzyki z zachowaniem gwary i tradycyjnego stroju. Kładzie nacisk na autentyczność repertuaru i pielęgnowanie lokalnych obrzędów Krakowiaków Zachodnich. W tegorocznej edycji Przeglądu weźmie udział aż 12 zespołów z gmin: Alwernia, Babice, Brzeszcze, Chełmek, Libiąż i Michałowice.

W programie imprezy znajdują się prezentacje konkursowe, koncert Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiak” z Krakowa.

Goście będą mogli wziąć udział w wielu bezpłatnych warsztatach i pokazach rękodzieła, m.in., wicia wianków, czerpania papieru, garncarstwa,  wikliniarstwa,  warsztatach plastycznych dla dzieci,  grach zręcznościowych,  itp.

W plenerach skansenu odbywać się będzie kiermasz potraw regionalnych i rękodzieła.