Wręczenie nagród POLONIA MINOR w Wygiełzowie

Wręczenie nagród POLONIA MINOR w Wygiełzowie

 

W sobotę 3 lutego 2018 roku w zabytkowym dworze z Drogini w Muzeum – Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie odbyło się doroczne spotkanie władz samorządowych i sponsorów Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Wygiełzowie.

W trakcie spotkania podsumowano XXVII edycję festiwalu z 2017 roku oraz zakreślono plany na przyszłość. Spotkanie było okazją do wręczenia Nagród Województwa Małopolskiego „Polonia Minor” za zasługi dla krzewienia kultury oraz pracę na rzecz Małopolski i jej mieszkańców, którymi uhonorowano wieloletnich sponsorów festiwalowych koncertów. W imieniu Marszałka Województwa Jacka Krupy nagrody wręczyła Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWM Monika Wiejaczka. Odznaczenie dla Banku Spółdzielczego z Chrzanowa nagrodę odebrała prezes Halina Głogowska. Nagrodę przyznaną firmie Veolia Tarnowskie Góry Sp. z o.o. odebrał  prezes Zarządu Zenon Chyra.

Spotkaniu towarzyszył koncert muzyczny pn. „Karnawałowe rendez-vous” w którym artyści: Lucyna Jarząbek – sopran,  Patryk Wyborski – baryton i Mirella Malorny-Konopka – fortepian zaprezentowali najpiękniejsze arie i duety operowe z operetek i musicali (W. A. Mozart „Don Giovanni”, G. Bizet „Carmen”, A. L. Webber „Upiór w operze”, G. Gershwin „Porgy and Bess”, F. Lehár „Wesoła wdówka”).

 

 

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Ustawienia

Zapisz się do newslettera

Skip to content