Wakacje w Muzeum

baner z kwiatami

Podczas wakacji od 6-31 lipca w naszym muzeum odbędą się zajęcia warsztatowe na które serdecznie zapraszamy!

Zajęcia warsztatowe ,,Malowane na szkle’’ oraz zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.
Uczestnicy zapoznają się z tradycją i techniką malowania  na szkle. W trakcie warsztatów samodzielnie malują obrazek na szkle , który stanowi pamiątkę z pobytu w skansenie.

Zajęcia warsztatowe ,, Kijanką i na tarze czyli jak prały nasze prababcie’’ oraz zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.
Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się ile wysiłku i trudu musiały włożyć nasze prababcie , żeby wyprać ubrania. Będą mieli okazję zapoznać się z dawnymi sprzętami, które służyły do prania i prasowania, a także spróbują swoich sił przy pracy maglownicą i żelazkami na duszę i węgiel. W trakcie zajęć uczestnicy wykonają własnoręcznie mydełko, które zabierają na pamiątkę.

Zajęcia warsztatowe ,, Pawie pióra u czapeczek, krasne wstążki u dzieweczek’’- strój krakowski od podszewki oraz zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.
Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób ludowy strój krakowski stał się strojem narodowym zakładanym na różnorodne uroczystości. Poznają które elementy wchodzą w skład stroju kobiecego i męskiego . W dalszej części zajęć uczestnicy otrzymują bawełnianą torbę ze wzorem haftu z gorsetu krakowskiego   na który naniosą farby. Torbę , każdy z uczestników zabierze ze sobą.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel: 32 622 87 49.
Koszt 18 zł za osobę.
Zapraszamy.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Ustawienia

Zapisz się do newslettera

Skip to content