Stanisław Kmiecik – Malarstwo. Wystawa czasowa

obraz zachód słońca

Serdecznie zapraszamy na wystawę Stanisław Kmiecik – Malarstwo. Malujący ustami i nogami.
Wystawa prezentowana jest w dworze z Drogini na terenie skansenu w Wygiełzowie.
Wystawa czynna jest w godzinach:
PON-PT od 8:00 do 15:00
SB-ND od 10:00 do 18:00

,, Prawdziwa sztuka
Jak tajemnic pełna rzeka –
Źródło
Natura w nurcie codziennego życia
Ujście
To śpiew duszy człowieka’’
Ireneusz Betlewicz

                         Stanisław Kmiecik urodził się w 1971 roku w Klęczanach koło Nowego Sącza. Nie mając od urodzenia rąk, już jako 5 letni chłopiec zaczął malować ustami i nogami. Obecnie mieszka w Krakowie.

Stanisław Kmiecik najczęściej stosuje technikę olejną, pastele, akwarelę, akryl, temperę oraz ołówek.  Do jego ulubionych motywów zaliczają się okoliczne, rodzime pejzaże, martwe natury, akty oraz surrealistyczne obrazy o dużej zawartości silnie odczuwalnego metafizycznego nastroju. Znany jest ze swoich spokojnych i bardzo dokładnych studiów budynków.

Poza sztuką, uwielbia jeździć samochodem który sam prowadzi nogami. Brał udział w rajdach samochodów terenowych 4×4. Lubi obcowanie z przyrodą, piesze wycieczki, muzykę , koncerty . Ulubione zajęcia domowe to dbanie
o rośliny i zwierzęta.

Do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami należy od 1989 roku a od 2005 roku został jego członkiem zrzeszonym. W Polsce współpracuje z Wydawnictwem Artystów Malujących Ustami i Nogami  od początku jego działalności – od roku 1993.

Jest znanym i wziętym malarzem. Swoje prace prezentuje zarówno na wystawach organizowanych przez Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami, jak i na bardzo licznych wystawach indywidualnych; w różnych miastach Polski, jak i za granicą. Często prezentuje sposób malowania przed publicznością.

Skupia się nie tylko na uczestnictwie w spotkaniach i wystawach dających prestiż -bardzo chętnie spotyka się z dziećmi,
młodzieżą szkolną ,studentami, osobami starszymi w ich miejscu nauki, pracy czy działalności społecznej. Udziela się charytatywnie i społecznie. Jak mówi – „Mi ktoś pomógł, docenił moje prace, dziś ja mogę pomóc innym.”

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Ustawienia

Zapisz się do newslettera

Skip to content