Aktualności

Powoli zbliżają się do finału prace związane z uruchomieniem nowej atrakcji jaką będzie kolejka turystyczna kursująca po terenie powiatu chrzanowskiego oraz powiatów sąsiednich.

Działanie „Pociąg do Małopolski” realizowane przez Muzeum w Wygiełzowie przy współpracy z chrzanowską Lokalną Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze”, zostało w zeszłym roku skierowane do realizacji głosami mieszkańców naszego powiatu w ramach budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. W ramach zadania zakupiona zostanie kolejka turystyczna która kursując po trasach obejmujących najciekawsze turystycznie atrakcje ziemi chrzanowskiej i okolic pozwoli wszystkim zainteresowanym dotrzeć do miejsc które nie wszystkim są znane. Mająca swoją bazę w naszym Muzeum kolejka, w trakcie cotygodniowych weekendowych wyjazdów będzie bezpłatnie dostępna dla wszystkich który w ten sposób zechcą poznać nasz region.

Uruchomienie kolejki planowane jest na okres wakacji a szczegółowe informacje o kursowaniu, przebiegu tras i terminach wyjazdów będą dostępne na jej stronie internetowej.

O przebiegu prac będziemy informować również na naszej stronie oraz Facebook’u gdzie zachęcamy do śledzenia ich postępów.