„Pociąg do Małopolski” – działanie finansowane w ramach budżetu obywatelskiego.

Kolejka

Powoli zbliżają się do finału prace związane z uruchomieniem nowej atrakcji jaką będzie kolejka turystyczna kursująca po terenie powiatu chrzanowskiego oraz powiatów sąsiednich.

Działanie „Pociąg do Małopolski” realizowane przez Muzeum w Wygiełzowie przy współpracy z chrzanowską Lokalną Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze”, zostało w zeszłym roku skierowane do realizacji głosami mieszkańców naszego powiatu w ramach budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. W ramach zadania zakupiona zostanie kolejka turystyczna która kursując po trasach obejmujących najciekawsze turystycznie atrakcje ziemi chrzanowskiej i okolic pozwoli wszystkim zainteresowanym dotrzeć do miejsc które nie wszystkim są znane. Mająca swoją bazę w naszym Muzeum kolejka, w trakcie cotygodniowych weekendowych wyjazdów będzie bezpłatnie dostępna dla wszystkich który w ten sposób zechcą poznać nasz region.

Uruchomienie kolejki planowane jest na okres wakacji a szczegółowe informacje o kursowaniu, przebiegu tras i terminach wyjazdów będą dostępne na jej stronie internetowej.

O przebiegu prac będziemy informować również na naszej stronie oraz Facebook’u gdzie zachęcamy do śledzenia ich postępów.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Ustawienia

Zapisz się do newslettera

Skip to content