Fotorelacja – II Jesienne spotkania Winiarzy i Winogrodników.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W sobotę 27 października w naszym skansenie gościliśmy po raz drugi winiarzy, winogrodników oraz szerokie grono osób związanych z enologią a także uprawą winorośli i produkcji wina.

Na terenie skansenu w sąsiedztwie kościoła z Ryczowa została zasadzona sadzonka ze szczepu najstarszej winorośli na świecie, Starej Trty, mająca około 400 lat i pochodząca z miejscowości Maribor w Słowenii. Zasadzenia wspólnie z dyrektorem Muzeum Markiem Grabskim dokonała pani Maja Šegota, wiceambasador Republiki Słowenii w Polsce oraz przedstawiciele władz lokalnych a poświęcenia dokonał proboszcz parafii w Babicach ksiądz Jan Molanda. Następnie uczestnicy konferencji, we dworze z Drogini wysłuchali wystąpień zaproszonych specjalistów oraz wzięli udział w dyskusji poświęconej problematyce winiarskiej.

Konferencję zakończył koncert zespołu wokalnego Cracow Singers który wraz z kwartetem smyczkowym Cracovia Divertimenti wykonał autorski program „DLA NIEPODLEGŁEJ” z muzyką polskich najwybitniejszych kompozytorów – Karola Szymanowskiego i Witolda Lutosławskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Ustawienia

Zapisz się do newslettera

Skip to content