XXVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ

WYGIEŁZÓW 2018

19 sierpnia – 16 września 2018

 


 

19 sierpnia 2018 – niedziela.

godz. 16.00 Wygiełzów – Skansen, Dwór

Co mi w duszy gra? Muzyka polska

Orkiestra Kameralna „Camerata Polonia”

Marek Kudlicki – dyrygent

Anna Gutowska – skrzypce

 Ewa Kafel – prowadzenie koncertu

w programie: Anonim polski, Henryk Wieniawski, Ignacy Jan Paderewski, Stanisław Moniuszko, Niccolo Paganini, Wojciech Kilar

*   *   *

godz.18.00 Jaworzno-Długoszyn – Kościół pw. Narodzenia NMP, ul. Dąbrowskiego 32B

Muzyczny dialog

Piotr Nowak – trąbka

Władysław Szymański – organy

Wiesława Sczendzina – prowadzenie koncertu

w programie: Johann Sebastian Bach, Henry Purcell, Giulio Caccini, Johann Pachelbel, Jan Podbielski, Jeremiah Clarke,

Giovanni Morandi, Marc-Antoine Charpentier, Sofia Gubaidulina

*   *   *

godz.18.30 Chrzanów-Kościelec – Kościół pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Kościelna 2

Muzyka i mistyka

Flores Rosarum

Susi Ferfoglia – śpiew, kierownictwo artystyczne, wirginał

Maria Klich – śpiew, lira korbowa

Adrianna Bujak, Anita Pyrek-Nąckiewicz, Katarzyna Śmiałkowska – śpiew

Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu

w programie: Muzyka i poezja Hildegardy z Bingen

 


 

26 sierpnia 2018 – niedziela.

16.00 Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór

Oryginał i transkrypcja

MagDuś Duo:

Bartłomiej Duś –saksofon

Magdalena Duś – fortepian

Lilianna Moll-Gerlich – prowadzenie koncertu

w programie: Przemysław Szczotka, William Albright, Maurice Ravel, Astor Piazzolla

*   *   *

godz.19.00 Grojec k. Alwerni – Kościół pw. Ducha Świętego, ul. Szkolna 2

Rozmowy na strunach

Harplino Duet:

Jessé Reis – skrzypce

Amelia Tokarska – harfa

Alicja Przytuła – prowadzenie koncertu

w programie: Jules Massenet, Camille Saint-Saëns, Roman Ryterband, Jean-Michel Damase, Vittorio Monti

 


 

2 września 2018 – niedziela.

16.00 Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór

Messages Quartet

Messages Quartet:

Małgorzata Wasiucionek – skrzypce

Oriana Masternak – skrzypce

Maria Dutka – altówka

Beata Urbanek-Kalinowska – wiolonczela

Anna Woźniakowska – prowadzenie koncertu

w programie: Stanisław Moniuszko, Johannes Brahms

*   *   *

godz.18.45 Trzebinia – Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ul. Luzara 1

Muzyczne wędrówki po Europie

 Liarman Trio:

Susana Raso – mezzosopran, bandurria, tamburyn galicyjski

Lidia Małyszek – flety proste (sopranowy i altowy), flet poprzeczny

Łukasz Gaszler – gitara, lira korbowa

Regina Gowarzewska – prowadzenie koncertu

w programie: Franz Schubert, Anonim / Joaquin Rodrigo, Łukasz Gaszler, Wacław z Szamotuł, John Dowland,

Alfonso X El Sabio, Manuel García, Feredrico García Lorca

 


 

9 września 2018 – niedziela.

16.00 Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór

Akademia Operowa Teatru Wielkiego – Opery Narodowej przedstawia

Agnieszka Grochala – sopran

Karolina Makuła – mezzosopran

Paweł Trojak – baryton

Adam Rogala – fortepian

Radosław Zaworski – fortepian

Grażyna Brewińska – prowadzenie koncertu

w programie: Wolfgang Amadeus Mozart, Vincenzo Bellini, Stanisław Moniuszko, Hans Pfitzner, Carl Löwe, Franz Schubert,

Antonín Dvořák, Erich Wolfgang Korngold, Richard Strauss. Karol Szymanowski, Witold Lutosławski

 


 

16 września 2018 – niedziela.

16.00 Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór

Z muzyką przez wieki

Le Nuove Musiche:

Hilda Gulyás – sopran

Adam Szendrei – skrzypce barokowe

Mateusz Kowalski – viola da gamba

Jakub Mitrik – kierownictwo artystyczne, teorba/chittarone

Aleksandra Konieczna – prowadzenie koncertu

w programie: Giovanni Battista Fontana, Sigismondo d’India, Giovanni Girolamo Kapsberger,

Nicola Matteis, Claudio Monteverdi