XXIX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ

WYGIEŁZÓW 2019

18 sierpnia – 3 października 2019

 


 

18 sierpnia 2019

 godz.16.00 Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór

Inauguracja Festiwalu

Joanna Zawartko – sopran

Szymon Mechliński – baryton

Michał Biel – fortepian

Aleksander Chodacki – fortepian

Ewa Kafel – prowadzenie koncertu

w programie: Stanisław Moniuszko, Jan Skrzydlewski, Roman Statkowski, Piotr Czajkowski, Giuseppe Verdi

 


 

25 sierpnia 2019 

godz.16.00 Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór

„Galeria osobowości”

Piotr Sałajczyk – fortepian

Aleksandra Konieczna – prowadzenie koncertu

w programie: Fryderyk Chopin, Juliusz Zarębski, Mieczysław Weinberg, Władysław Szpilman, Siergiej Rachmaninow, Claude Debussy, George Gershwin

*   *   *

godz.18.30   Chrzanów-Kościelec – Kościół pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Kościelna 2

„Moniuszko od serca”

Justyna Bujak – sopran

Katarzyna Ćwiek – mezzosopran

Patryk Wyborski – baryton

Mirella Malorny-Konopka – fortepian

Alicja Kotyl – prowadzenie koncertu

w programie: najsłynniejsze pieśni i arie Stanisława Moniuszki

 



1 września 2019

godz.16.00  Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Św.

„Tonacje baroku”

Zespół INSOMMA:

Kacper Dąbrowski – flet

Daria Kubik – klawesyn

Agnieszka Nowok-Zych – prowadzenie koncertu

w programie: Wilhelmine von Bayreuth, Frederick II von Hohenzollern, Johann Sebastian Bach, Anna Amalia Pruska

*   *   *

 godz.18.45   Trzebinia – Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ul. Luzara 1

„Sacrum i profanum”

Akademicka Orkiestra Dęta Akademii Muzycznej
im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Wojciech Wantulok – dyrygent

Stanisław Dziewior – kierownictwo artystyczne

Bartłomiej Barwinek– prowadzenie koncertu

w programie: Georg Friedrich Händel, Johann Sebastian Bach, Antonín Dvořák, Stanisław Moniuszko, Aram Chaczaturian, Andrew Lloyd Webber, Jerry Bock

 


 

8 września 2019

godz.16.00  Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór

„Chopin kameralnie”

 Maria Machowska – skrzypce

Marcin Zdunik – wiolonczela

Szymon Nehring – fortepian

Anna Woźniakowska – prowadzenie koncertu

w programie: utwory kameralne Fryderyka Chopina

 


 

15 września 2019

godz.16.00 Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Św.

 „Suite Mosaïque”

Jardan Duncumb (Włochy) – teorba/lutnia

André Lislevand (Włochy) – viola da gamba

Grażyna Brewińska– prowadzenie koncertu

w programie: Robert de Visée, Antoine Porqueray, Marin Marais

*   *   *

godz.19.00  Grojec k. Alwerni – Kościół pw. Ducha Świętego, ul. Szkolna 2

„Akordeonowe love”

Michał Kubarski – akordeon

Przemysław Chałupka – akordeon

Regina Gowarzewska– prowadzenie koncertu

w programie: Johann Sebastian Bach, Piotr Czajkowski, Henryk Wieniawski, Ferenc Liszt, Astor Piazzolla, Léon Boëllmann, Aram Chaczaturian, Richard Galliano

 



22 września 2019

godz.16.00   Wygiełzów-Lipowiec – Skansen, Dwór

„Sztuka transkrypcji”

 Zespół ebonit Quartet:

 Alberto Tárraga Alcañiz – saksofon sopranowy

Dineke Nauta – saksofon altowy

Mateusz Pusiewicz – saksofon tenorowy

Paulina Marta Kulesza – saksofon barytonowy

Lilianna Moll-Gerlich – prowadzenie koncertu

w programie: Johann Sebastian Bach, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Camille Saint-Saëns, Béla Bartók

 



3 października 2019

godz.17.00   Jaworzno-Osiedle Stałe – Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków,

ul. Inwalidów Wojennych 2

„Moniuszko od serca”

Kamila Goik – sopran

Roksana Wardenga – mezzosopran

Piotr Kalina – tenor

Katarzyna Rzeszutek – fortepian

Alicja Przytuła– prowadzenie koncertu

w programie: najsłynniejsze pieśni i arie Stanisława Moniuszki