Festiwal ETNOmania 2022. Edycja dziesiąta!

DSC_0228

To już 10 lat? Niemożliwe!

A jednak. 😉 Dziesiąta edycja fantastycznego festiwalu promującego tradycyjne rękodzieło, ludową i folkową muzykę, prezentującego artystów i rzemieślników ludowych i styl życia w rytmie slow, już za nami.

Tak zarząd i wolontariusze Fundacji Od Kultury, jak i pracownicy Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec od wielu tygodni pracołowicie i pieczołowicie przygotowywali tę urodzinową edycję Festiwalu.

I już dziś wiemy, że uczestników wydarzenia, gości, turystów z całej Małopolski i Polski było rekordowo dużo! Stragany wypełnione dobrem wszelakim, regionalne przysmaki, mnogość warsztatów, tak dla dzieci jak i dorosłych, strefy zabawy i relaksu. Wyjątkowość tego dnia i tego wydarzenia oddają tylko zdjęcia i filmy.

Pomysłodawcom ETNOmanii gratulujemy wytrwałości w kontynuowaniu tego oryginalnego, przyciągającego tłumy wydarzenia, a my tutaj, w skansenie, cieszymy się, że wyjątkowe plenery odtworzonej dawnej małopolskiej wsi tak znakomicie zgrały się z ideą Festiwalu.

Do zobaczenia za rok!

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Ustawienia

Zapisz się do newslettera

Skip to content